Vidhen 30 mijë euro në Prizren, e dyshuara identifikohet dhe kthehen një pjesë e parave

Policia e Kosovës ka njoftuar se në komunën e Prizrenit janë vjedhur 30 mijë euro. Policia ka arritë të identifikoj të dyshuaren, dhe gjithashtu edhe një pjesë e parave janë kthyer

Ilustrim

Në një njoftim të Policisë së Kosovës, më datë 13 shtator 2022, në stacionin policor në Prizren është raportuar për një vjedhje të rëndë.

Sipas këtij njoftimi, viktima e rastit që gjendet me banim të përkohshëm jashtë shtetit ka raportuar se persona të panjohur ia kanë vjedhur rreth 30000 euro nga shtëpia e tij në Prizren.

Hetuesit e stacionit policor të Prizrenit kanë arritur të identifikojnë të dyshuarën për këtë rast dhe t’i gjejnë 14 mijë euro fillimisht.

Ndërkaq, hetimet kanë vazhduar dhe në ditët në vijim, më datë 22 shtator, kanë arritur që t’i gjejnë edhe 9 mijë e 400 euro të tjera.

Policia ka njoftuar se pas të intervistimit të të dyshuarës, me urdhër të prokurorrit rasti shkon me procedurë të rregullt.

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Mehaj: Oficeri Luan Haradinaj ka diplomuar në SHBA për Inteligjencë...

  Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se Ushtrisë së Kosovës(FSK), i është shtuar dhe një Oficer i diplomuar në Military Intelligence Basic Officer...

Mushkolaj: Pezullimi i grevës nga SBAShK-u, vetëm zgjidhje për të...

Analisti Imer Mushkolaj sa i përket paralajmërimeve të SBAShK-ut për pezullim të grevës dhe që mësimi pritet të fillojë më tre tetor, ka thënë...

Të fundit nga rubrika