Will Smith e godet me shuplakë Chris Rock-un në ceremoninë e Oscar (VIDEO)

Aktori, Will Smith, ka goditur me shuplakë komedianin Chris Rock, në cermoninë e çmimeve Oscar, pasi  ky i fundit bëri një shaka drejtuar gruas së tij.

Rock, bëri shaka me kokën e rruar të Jada Pinkett Smith, e këtë shaka, burri i saj, Will Smith, nuk e mori me sportivitet.

Ai doli në skenë dhe e goditi me shuplakë Rockun, duke e vënë atë në një situatë të sikletshme. Rock iu kundërpërgjigj duke thënë se ishte vetëm një shaka, por, Smith vazhdoi të thotë me zë të lartë “hiqe nga goja emrin e gruas sime”.

“Kjo ishte nata më e madhe në historinë e televizionit”, ka thënë Rock, pasi u godit nga Smith.

Jada Smith, kishte treguar më herët në rrjetet sociale që vuante nga një sindromë që shkaktonte rënien e flokëve.

Këtë incident e ka dënuar Akademia e Ocsar, e cila ka thënë se janë kundër dhunës.

“Akademia nuk e pranon dhunën e asnjë formë. Sonte, kemi kënaqësinë të festojmë fituesit tanë të 94-të të çmimeve Oscar, të cilët meritojnë këtë moment njohjeje nga bashkëmoshatarët e tyre dhe dashamirësit e filmit në mbarë botën”, ka shkruar Akademia në Twitter.

Will Smith, fitoi çmimin e tij të parë Oscar, me këtë rast ai shfrytëzoi skenën për t’i kërkuar falje Akademisë, dhe kolegëve të tij, por jo, edhe Rockut, të cilin e goditi.

Smith përfundoi fjalimin e tij duke thënë se shpreson që Akademia ta ftojë përsëri atë.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Pasi u qëllua me armë, vdes ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka vdekur pasi është qëlluar me armë të premten, përgjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare. Abe, 67-vjeçar, i cili njëherësh mbetet kryeministri...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të fundit nga rubrika