Zbulohen dy laboratorë të narkotikës në Kosovë

Policia e Kosovës ka zbuluar dy laboratorë në Kosovë, prodhues të lëndëve narkotike. Hetimi i ka kaluar Drejtorisë së Antidrogës.

“Laboratorët e tillë arrijnë vlera milionëshe” ka thënë Reshat Murseli, udhëheqës i drejtorisë, duke shtuar se këto vendburime është vështirë të identifikohen, pasi duken si objekte të mbyllura dhe të pashfrytëzuara. Ai, gjithashtu, shton se këto vlera mund të jenë akoma më të mëdha, në qoftë se tregu i shitjeve është ai i jashtmi.

“Mundësia që një gjë e tillë të jetë gjithmonë e më tepër në rritje është më se e dukshme”-ka shtuar avokati Skender Musa. I shqetësuar është lajmëruar edhe Safet Blakaj, i cili ka shfaqur dukshëm shqetësimin për përdorimin e lëndëve narkotike nga grupmoshat e reja.

Pak ditë më parë, Drejtoria e Antidrogës kishte zbuluar një laborator të tillë në një fshat të Suharekës, duke arrestuar gjashtë persona si të përfshirë të rastit.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika