Zylbehari: Donnarumma është ende fëmijë, duhet të rritet

Gianluigi Donnarumma nuk i ka lënë përshtypje aspak të mira Zëdhënësit së Federatës të Futbollit në Maqedoninë e Veriut, Faton Zylbehari.

Në emisionin “Dueli Botëror” ai tha se “Donnarumma është një karakter i çutitshëm, një djalë që duhet rritur – është akoma fëmijë”.

Ai po ashtu shtoi “po flasim për Donnarmma – një nga portierët më të mirët në botë. Ne e kishim një zënkë me të, para ndeshjes ishte shumë miqësor, sepse e kishin llogaritur që do triumfonin ndaj Maqedonisë së Veriut. Ai e pati një sherr me mua dhe një futbollist të Maqedonisë”.

Teksa, komplet karakter i kundërt sipas tij ishte Sergio Ramos për të cilin tha se “anipse nuk jam tifoz me Real Madrid më ka habitur shumë Sergio Ramos, është njeri shumë interesant”

Kjo është nata e 17- të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika