Abazi: Kurti mund të flasë shumë më shumë për shqiptarët sesa Thaçi

Gjersa kanë kujtuar reagimet e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, gjatë kohës kur ishte në opozitë, Haki Abazi, ka thënë se Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, ka vulosur barazinë e dy shteteve në Berlin.

I ftuar në Debat Plus, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Haki Abazi, ka thënë se Kurti ka hedhur poshtë çdo hipotezë frike për progresin e dialogut me Serbinë.

“Une mendoj që Albin Kurti mund të flas shumë më shumë për shqiptarët sesa Hashim Thaçi”, ka thënë Haki Abazi, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme.

Këtë të fundit, e ka kundërshtuar dukshëm Imer Mushkolaj, analist.

“Nuk ka asnjë pikë konsistence në deklarimet që ka dhënë”, ka thënë Imer Mushkolaj, analist, gjersa ka cilësuar deklarimet e Kurtit si mashtrim.

Gjersa Abazi ka thënë se çështja e të pagjeturve është prioritare, Mushkolaj ka thënë se një çështje e tillë ishte parakusht për Kurtin në dialogun Kosovë-Serbi.

Darka Kurti-Vuçiq-Lajçak, kthen palët në tavolinën e dialogut

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika