Abazi: Kurti mund të flasë shumë më shumë për shqiptarët sesa Thaçi

Gjersa kanë kujtuar reagimet e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, gjatë kohës kur ishte në opozitë, Haki Abazi, ka thënë se Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, ka vulosur barazinë e dy shteteve në Berlin.

I ftuar në Debat Plus, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Haki Abazi, ka thënë se Kurti ka hedhur poshtë çdo hipotezë frike për progresin e dialogut me Serbinë.

“Une mendoj që Albin Kurti mund të flas shumë më shumë për shqiptarët sesa Hashim Thaçi”, ka thënë Haki Abazi, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme.

Këtë të fundit, e ka kundërshtuar dukshëm Imer Mushkolaj, analist.

“Nuk ka asnjë pikë konsistence në deklarimet që ka dhënë”, ka thënë Imer Mushkolaj, analist, gjersa ka cilësuar deklarimet e Kurtit si mashtrim.

Gjersa Abazi ka thënë se çështja e të pagjeturve është prioritare, Mushkolaj ka thënë se një çështje e tillë ishte parakusht për Kurtin në dialogun Kosovë-Serbi.

Darka Kurti-Vuçiq-Lajçak, kthen palët në tavolinën e dialogut

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika