Abazoviq për arrestimin e ish-kryeprokurorit special: Kam thënë se për “majën e piramidës kriminale” është vonë

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Malit të Zi, ish-kryeprokurori special, Millivoje Katniq, dhe ish-zyrtari i lartë i policisë, Zoran Llazoviq, u arrestuan, për këtë ka reaguar edhe Dritan Abazoviq

Kryeministri në mandat teknik i Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Malit të Zi, ish-kryeprokurori special, Millivoje Katniq, dhe ish-zyrtari i lartë i policisë, Zoran Llazoviq, u arrestuan mëngjesin e së dielës.

Ish-kryeministri, Dritan Abazoviq përmes një postimi në Facebook ka shkruar se njerëzit e guximshëm bëjnë diferencën.

“Njerëzit e guximshëm bëjnë diferencën. Për shkak të kësaj, Mali i Zi është sot një vend shumë më i mirë dhe më i lirë për të jetuar sesa ishte në periudhën e mëparshme,” shkruan Abazoviq.

Lexo më shumë: Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Ai thotë se një vit më parë ka thënë që për Lazoviqin, Katniqin dhe “kriminelët tjerë” ishte shumë vonë.

“Fiks një vit më parë, thashë se për Lazoviqin, Katniqin dhe pjesën tjetër maja e piramidës kriminale, të cilën e kisha në shënjestër, ishte tepër vonë. Provat ishin dhe janë të sigurta. Mungon vetëm një super finale, por do të arrijë atje,” shkruan Abazoviq.

Teksa ka falënderuar të gjithë njerëzit për mbështetje.

Ndryshe, “Katniq dhe Llazoviq janë privuar nga liria për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat penale të krijimit të organizatës kriminale dhe keqpërdorimit të pozitës zyrtare”, tha zëdhënësi i Prokurorisë Speciale, Vukas Radonjiq.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika