Alp Isufi me zë fantastik përformon në Radio Dukagjini

Alp Isufin është një këngëtar i ri shumë i talentuar. E quajmë të ri por megjithatë, ai ka një përvojë të gjatë në fushën e muzikës

E mërkura e muzikës live në kuadër të emisionit “Super Trend” në Radio Dukagjini, sonte solli një mysafir të veçantë.

Bëhet fjalë për Alp Isufin, i cili është një këngëtar i ri shumë i talentuar. E quajmë të ri por megjithatë, ai ka një përvojë të gjatë në fushën e muzikës.

Ai në studion e Radio Dukagjinit përformoi i shoqëruar me kitarë nga kitaristi shumë i talentuar, Gita.

Isufi tregoi se me muzikë ka filluar të merret qysh i ri, në ansambël me çiftelia, por tash e shtatë vite është fokusuar më shumë në muzikën popullore dhe moderne.

Këngëtari i ri tregoi se gjatë sezonës është fokusuar në paraqitjet në dasma, ku shkon me bendin e tij, ku përfshihet vëllau i tij dhe disa të afërm të tjerë.

Në lidhje me mbrëmjet muzikore Isufi tha se ka pauzuar rreth 1 vjet e 8 muaj sikur edhe projektet e tij, por tani është rikthyer duke publikuar edhe projekte të reja, tani e ka punuar projektin e dytë që prej kur ka nisur të merret më shumë profesionalisht.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika