Apple thuhet se do të prezantojë AirPods Pro të reja

Kufjet e nivelit të mesëm të kompanisë nuk kanë marrë ripërditësim që nga viti 2019 , por në një raport thuhet se Apple do të prezantojë AirPods Pro të reja

AirPods Pro

Apple lançoi për herë të parë AirPods Pro në tetor të vitit 2019. Ato kanë mbetur të pandryshuara që nga ajo kohë, edhe pse Apple ka përditësuar AirPods jo-Pro.

Kjo është vendosur të ndryshojë në ngjarjen e iPhone të kësaj jave, megjithatë, sipas një raporti të ri nga Mark Gurman i Apple. Apple do të zbulojë përditësimin e parë të AirPods Pro në ngjarje të transmetimit të drejtpërdrejtë që gjithashtu thuhet se do të shohim Apple Watches të reja dhe ndoshta produkte të tjera.

Thashethemet për AirPods Pro 2 janë përhapur prej disa vitesh. Në vitin 2020, Gurman shkroi se Apple kishte testuar një prototip me një dizajn më kompakt që eliminonte këllëfët e lidhur aq ngushtë me kufjet e kompanisë. Në një moment, Apple gjithashtu thuhet se po konsideronte shtimin e më shumë veçorive të lidhura me fitnesin.

AirPods Pro

AirPods Pro i ri nuk pritet t’i nënshtrohet asnjë lloj ridizajnimi të jashtëm.

Megjithatë, kufjet e reja do të fokusohen në përmirësimet e specifikimeve të brendshme. Kjo përfshin prezantimin e një versioni të ri të procesorit H1 që është në të gjitha kufjet dhe kufjet e Apple dhe fuqizon audion e tyre pa tel. Gjithashtu ato pritet që të kenë cilësi të përmirsuar të jetëgjatësisë së baterisë dhe do të vijnë me një kuti mbushjeje të ridizajnuar që përmban aftësi më të fuqishme të opsionit ‘Find My’.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Doktorët që lanë Gjermaninë për tu kthyer në Kosovë

Kohëve të fundit, lajmet për ikjen e punëtorëve e veçanarisht të doktorëve, nga Kosova për në vendet evropiane nuk kanë qenë të pakta. Por, fillimi...

Të fundit nga rubrika