Arrestohen tre persona për rrëmbimin e një personi në Prishtinë

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi dyshohet se kanë rrëmbyer me forcë një person të shtunën e 16 prillit në Prishtinë

Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar për rrëmbimin me forcë të një personi të shtunën e 16 prillit në komunën e Prishtinës.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, thuhet se një nga tre të arrestuarit është dërguar në mbajtje kurse dy të tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

Janë arrestuar tre të dyshuar (dy femra dhe një mashkull) kosovar-e nën dyshimin se të njëjtit janë përfshirë në kryerjen e veprës së cekur duke rrëmbyer me forcë viktimën mashkull kosovar”, thuhet në raport.

Sipas raportit, lidhur me rastin njësitet policore janë në duke kryer hetime intensive.

“Me vendim të prokurorit, i dyshuari (mashkull) është dërguar në mbajtje, ndërsa të dyshuarat janë liruar në procedurë të rregullt”, vijon njoftimi.

Ndërkaq, bazuar në këtë raport, Policia e Kosovës ka njoftuar se 200 kilogramë kabllo elektrike janë vjedhur të dielën në Termocentralin Kosova A në Obiliq.

“Pas marrjes së një informate për një vjedhje të kabllos elektrike nga T.C Kosova A, njësiti policor ka ndaluar veturën e dyshuar me targa vendore të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë kontrollit në bagazhin e veturës është gjetur një sasi e kabllos elektrike prej bakri –rreth 200 kg”, thuhet në njoftim.

Termocentrali Kosova A

Në njoftim bëhet e ditur se njëri nga të dyshuarit është arrestuar, ndërsa tjetri gjendet në arrati.

“I dyshuari është arrestuar, ndërsa një i dyshuar tjetër gjendet në arrati. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”.

Po ashtu, bëhet e ditur se vetura së bashku me kabllon janë sekuestruar.

Ndërkaq, sipas statistikave të përgjithshme të policisë, brenda 24 orëve të fundit është raportuar për një aksident trafiku i cili ka ëprfunduar me fatalitet, 21 aksidente që kanë përfunduar me të lënduar 31 me dëme materiale.

Ndërkaq, në 24 orëshin e fundit janë arrestuar gjithsej 14 persona, tetë janë dërguar në mbajtje.

Statistikat e përgjithshme të policisë

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika