Digjen dy vetura në Prishtinë(FOTO)

Foto nga vendi i ngjarjes

Në lagjen “Lakërishtë” në Prishtinë janë djegur dy vetura dhe dëmtohet një, në fotot e siguruara nga Dukagjini, shihet se zjarri është fikur, ndërsa Policia e Kosovës është ende duke i bërë hetimet në lidhje me rastin.

Dukagjini ka tentuar të marrë një përgjigje në lidhje më këtë nga policia, por ende nuk kanë dhënë ndonjë informacion.

Foto nga vendi i ngjarjes

“Ekipi i zjarrfikësve rreth orës 21:00 ka marrë informacion për zjarre në Lagjen Lakërishtë  dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, ishin duke u djegur dy vetura dhe një tjetër afër tyre është dëmtuar nga temperatura”, ka thënë Komandanti i Brigadës së Zjarrfikësve të Prishtinës, Malë Gashi për Dukagjinin.

Më tej ai ka thënë se zjarrfikësit kishin arritur ta shuajnë dhe për shkaktaret e zjarrit nuk ka dhënë informacion.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika