Festivali i fimit në Kanë – Si u shfaqën yjet në tapetin e kuq

Festivali i Filmit në Kanë filloi të martën, me një mori yjesh duke ecur në tapetin e kuq përpara ceremonisë së hapjes.

Greta Gerwig, Lily Gladstone, Meryl Streep, Jane Fonda dhe Lea Seydoux ishin ndër yjet që pozuan për foto, teksa festivali u hap me premierën e filmit francez Le Deuxieme Acte (Akti i dytë).

Festivali dyjavor do të ketë premiera të tjera, festa dhe konferenca shtypi, ndërsa ekspertët shikojnë për të parë se cilët filma mund të bëhen pretendentët e Oskarit.

Jugu i Francës pret yjet e ekranit nga mbarë bota, për të festuar filmin më të mirë. Që prej 1946 çdo vit, 60 kombe zbresin në Palais des Festivals, duke përmbytur hapësirën e Teatrit Soixantième.

Supermodelja Heidi Klum kishte veshur një fustan me ngjyrë të bashkërenduar me tapetin e kuq

Ylli i “Gentlemen” dhe “Breaking Bad”, Giancarlo Esposito gjithashtu ka pozuar për foto
Influencuesja izraelite Hofit Golan ishte në mesin e të ftuarve në ceremoninë e hapjes
Një tjetër legjendë e Hollivudit, Jane Fonda, mori pjesë në ceremoninë e hapjes dhe shfaqjes së The Second Act

Shija e redaktorit

Aksioni i Policisë në veri, konfiskohen rreth 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës ka shpalosur detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë së...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga e publikuar është me melodi dhe tekst...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me...

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të fundit në rrjetin social "Instagram". "Duar të bashkuara"...

Të fundit nga rubrika