Figaro – oblanda

Një ëmbëlsirë e lehtë dhe e preferuar pothuajse nga të gjithë, e cila shoqërohet me kafe apo çaj.

Receta për oblandën

Materiali që i’u nevojitet:

– 1 kg sheqer

– 1 kg margarinë

– 1 kg arra

– 24 të verdha të vezëve

– 2 deri në 3  copa oblande

Së pari në një enë e fusim sheqerin dhe margarinën të cilat i shkriejmë

Pastaj i fusim vezët dhe arrat  ku i lëjmë që të vlojnë deri në 10 minuta ndërkohë e përziejmë vazhdimisht, në një temperaturë më të ulët.

Presim deri sa merr një ngjyrë kafe të mbyllët

Ndërkohë në temperaturë jo të lartë e vendosim 1 kg sheqer në një enë tjetër deri sa të shkrihet e cila pastaj e merr ngjyrën kafe të errët.

Përderisa ato janë gati, nuk duhet lënë që të ftohen, ashtu të ngrohta duhet t’i përzieni së bashku, t’i përzieni mirë dhe t’i vendosni në enën, në enën përkatëse.

Tek ena vendoseni një letër pjekjeje që ajo masë që e keni të mos ngjitet dhe pastaj vendoseni oblandën, sipër saj vendoset materiali dhe mbi të një oblandën tjetër.

Ajo duhet lënë që të ftohet për 3-4 orë.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika