Hoxha – Gashit: Je në siklet, pasi bizneseve të shokut tënd në veri Radoiçiqit po iu vjen fundi

Hoxha – Gashit: Je në siklet, pasi bizneseve të shokut tënd në veri Radoiçiqit po iu vjen fundi

Situata e tensionuar e krijaur gjatë ditës së premte në veri të Kosovës, ka krijuar debat të nxehtë edhe në “Debat Plus”, në mes të aktivistit, Dibran Hoxhës dhe analstit Dardan Gashit.

Gashi, ka kritkuar Qeverinë për veprimet e fundit në veri të Kosovës, të cilat edhe ShBA-të i kritikuan ashpër.

Ndërsa, Hoxha i është kundëpërgjigjur duke thënë se kjo nuk e zhbën faktin se atje është vendosur flamuri i Kosovës dhe strukruarev kriminale po iu vjen fundi.

Hoxha: Kjo së zhbën faktin se atje është ngrit flamuri i Kosovës dhe strukturave kriminale po ju vjen fundit, nashta edhe bizneseve që i keni atje, po ju vjen fundi.

Policia e Kosovës, respektivisht Njësia Speciale, ka asistaur e tyre për të krijuar kushte që kryetarët e tri komunave veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zvecan, të hyjnë në objektet komunale.

Gahsi: Hajde kallxom cilat biznese i kam unë në veri?

Hoxha: Nashta bsinzineve të shokëve të tu iu vjen fundi.

Gashi: Cilëve shokëvë të mi?

Hoxha: Nuk e di, ata që i keni pasur në zyret e kryeministrisë, Radoiçiqin, ndoshta atij po i vjen fundi dhe kjo ua prodhon sikletin, por, unë s’kam çka me iu bo, e, as qytetarët e Kosovës s’kanë cka me iu bo. Ajo pjesë është territor i Kosovës, aty duhet me valëvu flamuri i Kosovës, rendi dhe ligji.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika