I sulmoi anëtarët e familjes me sëpatë, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në komunën e Podujevës pas dyshimeve se ai ka sulmuar tre anëtarë të familjes së tij me një sëpatë. Dy prej viktimave janë femra dhe një mashkull. I dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë me vendim të prokurorit. Rasti konsiderohet si dhunë në familje

Ilustrim

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në komunën e Podujevës, pasi i njëjti dyshohet se me sëpatë i ka sulmuar tre anëtarët e tij të familjes.

Viktimë e dhunës janë dy persona të gjinisë femërore dhe një person i gjinisë mashkullore.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte ushtruar dhunë fizike ndaj 3 viktimave, dy femrave dhe një mashkulli kosovarë, me ç’rast viktimës mashkull kosovar i kishte shkaktuar lëndime trupore, për të cilat, i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Nga i dyshuari është sekuestruar një sëpatë që dyshohet se ishte përdorur në rast. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.

Rasti është cilësuar si dhunë në familje.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika