Johnson thotë se Dhoma e Përfaqësuesve do të përpiqet të miratojë ndihmë shtesë për Izraelin këtë javë

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Mike Johnson tha se ligjvënësit do të përpiqen këtë javë t'i kalojnë ndihma shtesë Izraelit, por detajet ende nuk janë finalizuar

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Mike Johnson tha se ligjvënësit do të përpiqen këtë javë t’i kalojnë ndihma shtesë Izraelit, por detajet ende nuk janë finalizuar.

“Republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe Partia Republikane e kuptojnë domosdoshmërinë e qëndrimit me Izraelin. Ne do të provojmë përsëri këtë javë dhe detajet e asaj pakete janë duke u bashkuar tani. Ne po shikojmë opsionet dhe të gjitha këto çështje shtesë, “tha ai në “Fox’s Sunday Morning Futures”.

Kryetari shtoi se ishte i kënaqur që SHBA “tregoi vendosmëri” në përgjigje të sulmeve iraniane ndaj Izraelit.

“Shikoni, unë mendoj se fatmirësisht ne treguam vendosmëri mbrëmë. Shumë prej nesh ishin të shqetësuar për këtë për të qëndruar me aleatin tonë Izraelin. Është shumë e rëndësishme për ta bërë këtë. Ne rrëzuam shumicën e atyre dronëve dhe raketave, siç e vutë re, dhe aleatët tanë të tjerë u ngritën gjithashtu”, tha ai.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika