Kanadaja do të dërgojë katër tanke Leopard 2 në Ukrainë

Ministrja kanadeze e Mbrojtjes, Anita Anand, ka thënë se Kanadaja do të dërgoj katër tanke luftarake Leoprad 2 në Ukrainë

Tanku Leopard 2

Kanadaja do të dërgojë katër tanke luftarake Leopard 2 në Ukrainë, tha të enjten ministrja kanadeze e Mbrojtjes Anita Anand, pasi Gjermania këtë javë lejoi vendet e tjera të rieksportonin tankun e prodhuar nga Gjermania.

“Ky donacion, i kombinuar me kontributet e aleatëve dhe partnerëve, do të ndihmojë ndjeshëm forcat e armatosura të Ukrainës” në mbrojtjen e tyre kundër pushtimit rus, u tha Anand gazetarëve në Otava, shkruan Reuters.

Zelensky kërkon dërgimin e shpejtë të tankeve perëndimore në Ukrainë

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika