Lejza Bio Restaurant – kënaqësia e natyrshme

Jeni në kërkim të një vendi magjik për të festuar momente të veçanta? Lejza Bio Restaurant është zgjedhja...

Ariot Myrtaj – artisti që la Amerikën për Kosovën, vlerëson lart mikpritjen shqiptare

Ariot Myrtaj, artisti shqiptaro - amerikan, i cili jeton dhe punon prej vitesh në Amerikë, ka rrëfyer...

Pasta me karkaleca dhe sos kremoz

Pasta me karkaleca është një pjatë e shijshme dhe e shpejtë për t'u përgatitur. Kjo recetë të lejon...

Lejza Bio Restaurant-zgjedhja e duhur për ëmbëlsirat e Bajramit

 Edhe pak ditë do të jetë Festa e Fiter Bajramit. Për ju që nuk i keni bërë...

Lëngje të shëndetshme

Mund të dëgjoni informacione të ndryshme rreth lëngjeve në përgjithësi. Shtimi i lëngjeve në dietën tuaj tashmë...

Si të përgatisim një kek me mollë

Në një tas fillimisht shtoni vezët me sheqerin, i rrihni me mikser elektrik derisa sheqeri të shkrijë...

Lejza Bio Restaurant – kënaqësia e natyrshme për çdo celebrim

Në një ambient të bukur natyror dhe me një kuzhinë profesionale dhe Bio, ne ju ftojmë të...

8 këshilla se si të ushqeheni shëndetshëm

Këto 8 këshilla praktike mbulojnë bazat e të ushqyerit të shëndetshëm dhe mund t'ju ndihmojnë të bëni...

Lejza Bio Restaurant ofertë meny për 8 Mars

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, Lejza Bio Restaurant ju uron të gjitha grave një 8 Mars të...

Receta e Pasulit me Mish 

Në këtë artikull, do të ndjekim hapat e gatimit të një recete tradicionale shqiptare, mishin me pasul....

Pesë recetat që duhet t’i bëjmë gjatë muajit shkurt

Edhe pse Shkurti ka më pak ditë se të tjerët, kjo nuk na pengon të shijojmë gjërat...

Si të përgatisim palëpeta me puding?

Vetëm një përbërës tjetër ka shije krejtësisht të ndryshme nga ajo që zakonisht i shijojmë. Përbërësit: – 150...