Koleksioni i Armanit sjell shkëlqim në Venecia

Dizajneri italian i modës Giorgio Armani solli shkëlqim dhe yje në qytetin e kanalit të shtunën me një shfaqje të modës "One Night Only" që përkon me Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia

Sfilatë e veçantë

Dizajneri italian i modës Giorgio Armani prezantoi koleksionin e tij të radhës të quajtur “One Night Only” që përkon me Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia.

Pjesë e shfaqjes ishin gjithashtu edhe personazhe të famshëm.

Aktorët Jessica Chastain, Sophia Loren dhe kineastët Ang Lee dhe Ava DuVernay morën pjesë në prezantimin e koleksionit.

Fustanet, bluzat, pantallonat si dhe teminat ishin pjesë e koleksionit.

Gjithashtu bluzet e ndezura, ngjyra jeshile , rozë dhe e zeza ishin dominuese në të gjitha veshjet.

[1/5] Festivali i 80-të i Filmit në Venecia – Shfaqja e modës Armani “One Night Only” – Venecia, Itali, 2 shtator 2023 – Modelet prezantojnë krijime nga stilisti Giorgio Armani si pjesë e një sfilate të veçantë të modës për të festuar kinemanë. REUTERS/Yara Nardi
Jo vetëm kaq por edhe veshjet e ngushta dhe lëkura ishte ajka e këtij koleksioni. Festivalit të Filmit të Venecias i ka munguar fuqia e zakonshme e yjeve këtë vit, për shkak të grevës së aktorëve.

Shfaqja e modës Armani “One Night Only” – Venecia, Itali, 2 shtator 2023

Megjithatë, Armani, një nga dizajnerët më të mëdhenj në Itali, nuk e kishte problem të sillte shkëlqim në qytet.

Shfaqja e modës Armani “One Night Only” – Venecia, Itali, 2 shtator 2023

Koleksioni i Armanit “One Night Only” është prezantuar më parë në Tokio, Nju Jork, Londër dhe Dubai.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika