Komuna e Istogut formon 8 komisione për vlerësimin e dëmeve nga vërshimet

Kryetari i Istogut, Ilir Ferati gjatë të premtes së 20 janarit ka mbledhur Shtabin Emergjent Komunal dhe ka formuar 8 komisione për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga reshjet e shiut

Kryetari i Komunës së Istogut, Ilir Ferati

Kryetari i Komunës së Istogut, Ilir Ferati ka njoftuar se pas vërshimeve të fundit të reshjeve të shiut ka thirrur Shtabin Emergjent Komunal.

Ferati ka thënë se kanë formuar tetë komisione të ndryshme, të bëjnë të dalin në teren dhe të bëjnë të dëmtojnë dëmin e trupit nga vërshimet.

”8 Komisionet e formuara sot, nga ky moment do të dalin në teren që të bëjnë në dëmet e tyre në ekonominë familjare, biznese dhe në bujqësi.”

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika