Konfirmohet ndarja në mes Shakires dhe Pique

Dyshja dalin me njoftim të përbashkët

Shakira dhe Pique

Futbollisti spanjoll Gerard Pique dhe këngëtarja e muzikës pop Shakira kanë konfirmuar ndarjen në një deklartaë të përbashkët.

“Me keqardhje, konfirmojmë se po ndahemi. Për mirԯqënien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë më i lartë, kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë. Faleminderit për mirëkuptimin!’’, ka thënë dyshja.

Shakira dhe Pique

Shakira është takuar me Pique kur po përformonte këngën e saj “Waka Waka” në Kupën e Botës 2010, që u mabjtë në Afrikë. Qifti ka dy fëmijë, Sasha dhe Milan.

Gjatë ditëve të fundit, në mediat spanjolle kanë qarkulluar lajme për rënien e lidhjes 11-vjeçare të çiftit, kur Pique kishte lënë shtëpinë që jetonte me familje në Barcelonë dhe kishte filluar të jetoi i vetëm në qytet.

Gerard Piqué dhe Shakira drejt fundit të lidhjes së tyre romantike

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika