Kurti udhëton për në Britani të Madhe

Pjesë e agjendës së Kurtit për të hënën e 6 qershorit do të jetë edhe takimi me Sekretaren britanike për Punë të Jashtme, Liz Truss

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarja britanike për Punë të Jashtme, Liz Truss

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Britani të Madhe, bën të ditur Zyra e Kryeministrit.

Përgjatë qëndrimit të tij, Kurti pritet të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë, në mesin e tyre, edhe me Sekretaren britanike për Punë të Jashtme, Liz Truss.

Tutje, Zyra e Kryeministrit ka bërë të ditur se sot (e hënë) gjatë ditës ai do të mbajë një ligjëratë të hapur në Oxford Union, ndërsa nesër një në Universitetin e Cambridge.

Kurti ishte takuar me Sekretaren Truss në shkurt të këtij viti.

Para tre ditësh, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në margjinat e Forumit të Bratisllavës “GLOBESEC 2022”, kishte takuar ministren e Finlandës për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e Pronësisë, Tytti Tuppurainen./PortaliD/

Kurti takon ministren finlandeze, Tuppurainen

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika