Me medalje për Kosovën përfundon Kupa Botërore Universitare në hendboll

Hendbollistet nga Universiteti i Prishtinës e kanë mbyllur turneun në kuadër të Kupës Botërore Universitare në hendboll, me medalje të bronztë. Hendbollistet e Kosovës e mposhtën Universitetin nga Çekia, “Palacky University of Olomouc” me rezultat 26:24

Ekipi i hendbollisteve të Universitetit të Prishtinës.

Në kuadër të Kupës Botërore Universitare në hendboll, hendbollistet nga Universiteti i Prishtinës e kanë mbyllur këtë turne me medalje të bronztë.

Në ndeshjen për vend të tretë, hendbollistet e Kosovës e mposhtën Universitetin nga Çekia, “Palacky University of Olomouc” me rezultat 26:24.

Sipas Federatës së Hendbollit të Kosovës, me pritje vendimtare te Kosova është dalluar portierja Venera Kafexholli. Ndërkohë, nivel të lartë kanë shfaqur edhe motrat Elisa dhe Melisa Mulaj, por edhe hendbollistet e tjera.

Me më së shumti gola ishte Elisa Mulaj me gjithsej, 8 gola, Tina Hetemi kishte 5, ndërsa nga 4 gola i shënuan edhe Melisa Mulaj, dhe Natalija Milatoviq.

Ndërsa, të dielën në mbrëmje luhet edhe finalja në konkurrencën e meshkujve, ku Universiteti i Prishtinës ndeshet me Universitetin e Kangwon, nga Koreja e Jugut.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika