Modeli i ri nga Lamborghini debuton në New York

Që nga tani, shoferët do të shpresojnë të kalojnë më shumë kohë pas timonit sesa thjesht të shikojnë në të gjitha linjat e mprehta të jashtme.

Për këtë interier të veçantë, me një mjedis sportiv dhe komod, kompania automobilistike Lamborghini do të kujdeset deri në detajet e fundit.

Inside of Huracan Tecnica

Huracán Tecnica nga familja e Lamborghini, bëri debutimin e tij në Amerikën e Veriut në New York City, gjatë një eventi ekskluziv në mbrëmjen e 12 prillit.

Lamborghini Huracán Tecnica Debuts in New York City
Stephan Winkelmann, CEO of Lamborghini

Modeli i ri për familjen e Huracán, mahniti të gjithë të pranishmit, e që është prezantuar në Lamborghini Lounge nga drejtuesit e Lamborghini, ku përfshihej CEO i kompanisë, Stephan Winkelmann, dizajneri Mitja Borkert dhe shefi për marketing dhe shitje, Federico Foschini.

“Ishte një moment i veçantë për mua të kthehesha në qytetin e New York duke zbuluar kryeveprën tonë të re për klientët dhe miqtë e markës në Lamborghini Lounge, duke shfaqur ADN-në e dizajnit të markës Lamborghini”, ka thënë Winkelmann.

Huracán Tecnica jep evolucionin e avancuar të aftësive teknikeme aerodinamikë të jashtëzakonshme për performancë të lartë, stabilitet dhe lehtësi në përdorim.

Lamborghini

Ngjarja e datës 12 prill ishte veçanërisht e veçantë, pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës konsiderohen si tregu më i madh global për familjen e makinave nga Lamborghini.

Huracán Tecnica do të shfaqet në panairin ndërkombëtar të automjeteve në New York nga 15 deri më 24 prill.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika