Në 4 raste të ndara raportohet për lëndim të punëtorëve në vende të punës

Katër raste të lëndimeve në vendin e punës janë raportuar në Policinë e Kosovës

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës janë katër raste të ndara ku punëtorët janë lënduar në vendet e tyre të punës.

Dy raste kanë ndodhur në komunën e Ferizajt, ku dy persona një e gjinisë femërore dhe tjetri i gjinisë mashkullore kanë kërkuar ndihmë në emergjencën e qytetit. Këto dy raste janë duke u hetuar nga Policia e Kosovës.

Një tjetër lëndim në vendin e punës ka ndodhur në fshatin Krushev të komunës së Dragashit, ku një person ka kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimit. Edhe ky rast është duke u hetuar nga Policia e  Kosovës.

Kurse në fshatin Piran të komunës së Prizrenit, është raportuar se një person është lënduar aksidentalisht në vendin e tij të punës. Viktima është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika