Në 4 raste të ndara raportohet për lëndim të punëtorëve në vende të punës

Katër raste të lëndimeve në vendin e punës janë raportuar në Policinë e Kosovës

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës janë katër raste të ndara ku punëtorët janë lënduar në vendet e tyre të punës.

Dy raste kanë ndodhur në komunën e Ferizajt, ku dy persona një e gjinisë femërore dhe tjetri i gjinisë mashkullore kanë kërkuar ndihmë në emergjencën e qytetit. Këto dy raste janë duke u hetuar nga Policia e Kosovës.

Një tjetër lëndim në vendin e punës ka ndodhur në fshatin Krushev të komunës së Dragashit, ku një person ka kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimit. Edhe ky rast është duke u hetuar nga Policia e  Kosovës.

Kurse në fshatin Piran të komunës së Prizrenit, është raportuar se një person është lënduar aksidentalisht në vendin e tij të punës. Viktima është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika