Nis fushata për të rritur ndërgjegjësimin e publikut për barrierat me të cilën ballafaqohen fëmijët me aftësi të kufizuara

Me logon “ Gjithë n'përfshirje" ka filluar fushata për të rritur ndërgjegjësimin e publikut për barrierat me të cilën ballafaqohen fëmijët me aftësi të kufizuara

Pamje nga lansimi i Fushatës nga UNICEF

Me logon “ Gjithë n’përfshirje” ka filluar fushata për të rritur ndërgjegjësimin e publikut për barrierat me të cilën ballafaqohen fëmijët me aftësi të kufizuara.

Kjo fushatë është lansuar nga UNICEF.

Përfaqësuesi i BE-së, Johannes Madsen  ka theksuar se situata aktuale politike na bënë thirrje që të fokusohemi në shtensionimin e situatës në veri.

“Bashkimi Evropian ka miratuar një varg masash për të pezulluar shërbimet financiare në Kosovë. Ky është një hap pas në asitencën tonë familjare… do të rifillojë sapo të shtensionet situata në veri”

Pamje nga nisja e fushatë nga UNICEF

Fushata do të zgjasë deri në nëntor të vitit 2024 dhe do ti përfshijë të gjitha komunat.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika