Përgatitja e topthave nga çokollata

Për përgatitjen e topthave nga çokollata nevojiten këta përbërës:

2 filxhanë miell tërshëre, 1 filxhan gjalpë nga kikiriku, ½ filxhan mjaltë,½ filxhan belush,½ filxhan bajame, 2 filxhanë kokrra të bluara liri, ½ çokollate të zezë të grimcuar imët.

Procesi i përgatitjes fillon duke imtësuar bajamet dhe çokollatën, pastaj shtohen kokrrat e bluara të tërshërës, mjalti, gjalpi nga kikiriku dhe liri.

Në fund formësohen topthat dhe futen në frigorifer gjysmë ore që të ngurtësohen.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika