Reperi Drake befason shqiptarët, shfaqet me flamurin kuqezi në këngën e re

Reperi i njohur, Drake është shfaqur në videoklipin e këngës së fundit me xhaketë të kuqe e shqiponjën e zezë në shpinë, gjithashtu në tekst të këngës ka përmendur kryeqytetin e Kosovës Prishtinën

Drake në videoxhirimin e këngës së tij "Polar Opposites"

Reperi i njohur kanadez, Drake sapo ka publikuar këngën e tij të re “Polar Opposites”, në videoklipin e së cilës shihet me xhaketë të kuqe me simbolin e shqiponjës së flamurit të Shqipërisë.

Siç duket në video, reperi Drake shfaqet duke lozur poker me shokët e tij, të cilët janë veshur me xhaketa të kuqe e shqiponjën e zezë në shpinë. Shqiponja njihet dhe është simbol kombëtar e etnik i Shqipërisë.

Megjithatë, ende nuk dihet se nga vjen inspirimi i Drake për këtë këngë dhe se çfarë e lidh atë me shqiptarët.

Teksa luan poker e shfaqet pranë tryezës së bilardos, Drake i këndon një vajze, e cila, sipas tekstit, i ka bërë bllok në çdo platformë sociale. Vajza, quhet Mariana, emër ky që tingëllon si emër shqiptar apo jo?!

“Duhej plane për të të kuptuar
Mariana ma theve besimin
Pse duhet të dëgjoni propagandën?
Ne sapo thyem akullin dhe tani ju të dy po largoheni
Isha i sjellshëm, nuk të kuptoj
Duhet ta lini motrën tuaj të jetë zëri i arsyes
Ose është teksti yt që po e lexoj gabimisht
Ose thjesht veprimet tuaja janë mashtruese
Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë
E di që tensioni po rritet”, thuhet në vargjet e këngës.

Bipolare, e papjekur”, thotë ai në tekstin e këngës.

Në një nga këngët e albumit, “Polar Opposites” ai përmendi kryeqytetin e Kosovës, Prishtinën.

Videoja mbyllet me një shqiponjë që fluturon mbi qiellin e kuq.

Videoja “Polar Opposites” pason publikimin e “Scary Hours 3”, e cila kapi rekorde shikueshmërie.

Këngëtari me famë botërore ka njoftuar më herët se ka në plan të marrë pak kohë larg muzikës, për t’u fokusuar te shëndeti i tij.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika