Rusi: Shpërthen një zjarr misterioz

Spekulimet për “sabotazhin” ukrainas janë shtuar pas një zjarri në zonën industriale

Disa pamje janë shfaqur nga një zjarr i madh në zonën industriale, Dzerzhinsky në Novgorod.

Gjithashtu, një zjarr shpërtheu edhe në një shtëpi botuese pro-Kremlinit pranë Moskës. Këto dy vende të cilat u shkatërruan me sa duket ishin me vlerë për Moskën. Sipas Moskës zyrtare janë nxitur spekulime se forcat ukrainase të cilat veprojnë brenda vendit ndodh që të jenë përgjegjëse.

Kiev-i nuk ka konfirmuar asgjë rreth kësaj ngjarjeje dhe nuk ka mohuar përgjegjësinë për incidentet në rritje, transmeton DailyMail, përcjell RTV Dukagjini.

Ky zjarr më sakt shpërtheu në lindje të Moskës, disa pamje u shfaqën në zonën industriale Dzerzhinsky në rajonin e Nizhny Novgorod.

Shija e redaktorit

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Të fundit nga rubrika