Së shpejti versioni “Telegram” do të jetë me pagesë

Pas WhatsApp-it, Telegrami është aplikacioni më i madh i komunikimt online. Me aftësinë e tij për të dërguar materiale mbi 2 GB e ka bërë atë të preferuar nga shumë përdorues

Telegram me risi të reja

Pas këtyre arritjeve Telegram vjen me një lajm të ri për përdoruesit e tij. Së shpejti pritet të dale në treg version i ri i Telegrami i quajtur “Telegram Premium”. Ndryshe nga Telegrami, Telegram Premium do t’iu ofrohet përdoruesve kundrejt një pagese prej 4.99 dollarë në muaj nëse duan ta përdorin si aplikacion.

Telegram Premium do të ketë gjithashtu dhe disa privilegje të tjera. Tashmë falë “Telegram Premium” do të jetë i mundur dërgimi i dosjeve me 4Gb .

Gjithashtu do të jetë e mundur edhe dërgimi i mesazheve me komanda zanore,diqka e re për gjithë konsumatorët që e përdorin Telegramin pasi që komanda zanore më herët nuk është se ka qenë pjesë e këtij aplikacioni.

 

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika