Sokoli zbulon arsyet pse gjendja e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ është e mjerueshme

Trajneri i mirënjohur, Bylbyl Sokoli, ka thënë se në stadiumin 'Fadil Vokrri' janë lejuar të zhvillohen ndeshjet pa u pranuar kontrolli teknik

‘Profa’ ka zbuluar se sistemi i drenazhimit nuk funksionon në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

”Në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ janë lejuar të zhvillohen ndeshjet pa u pranuar kontrolli teknik. Sistemi i drenazhimit, sistemi i dritave, sistemi i tribunës, sistemi i ujitjes, të gjitha këto sisteme, nuk është bërë kontrolli teknik.”

”Bari nuk mund të prishet nëse drenazhimi është i mirë. Me dy ndeshje nuk prishet fusha. Sistemi i drenazhimit nuk funksionon dhe për këtë bari prishet,” tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

Të fundit nga rubrika