Të dielën në Kosovë, mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Për ditën e diel të 14 gushtit, është parashikuar të mbajë mot kryesisht i vranët dhe reshje shiu, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve

Ilustrim

Të dielën e 14 gushtit në Kosovë, është parashikuar të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Në momente të caktuara të ditës pritet të kenë karakter zhvillimi duke u shoqëruara me rrebeshe dhe shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë nga veriu, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 13-50 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje të mëtejshme, njofton Meteo Kosova.

Miinimalja e ditës do të sillet prej 14 deri në 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalja prej 19 deri në 23 gradë Celsius.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika