Tentim vrasje në Ferizaj, i dyshuari vetëdorëzohet në polici

Një person, i dyshuar për tentim vrasje, është vetë-dorëzuar në polici në Ferizaj. Ai është arrestuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë

Një person, i cili dyshohet për tentim vrasje, është vetëdorëzuar në polici.

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në komunën e Ferizajt, teksa bëhet e ditur se nga i dyshuari është sekuestruar pistoleta, me të cilën, dyshohet se e ka sulmuar viktimën.

Me vendim të prokurorit, ai është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Lidhur me rastin me datën 22.05.2023, në stacion policor është vetëdorëzuar i dyshuari mashkull kosovar nga i cili është sekuestruar një pistoletë, e cila dyshohet se ishte përdorur në rast. I dyshuari me vendim të prokurorit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika