Tentim vrasje në Ferizaj, i dyshuari vetëdorëzohet në polici

Një person, i dyshuar për tentim vrasje, është vetë-dorëzuar në polici në Ferizaj. Ai është arrestuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë

Një person, i cili dyshohet për tentim vrasje, është vetëdorëzuar në polici.

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në komunën e Ferizajt, teksa bëhet e ditur se nga i dyshuari është sekuestruar pistoleta, me të cilën, dyshohet se e ka sulmuar viktimën.

Me vendim të prokurorit, ai është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Lidhur me rastin me datën 22.05.2023, në stacion policor është vetëdorëzuar i dyshuari mashkull kosovar nga i cili është sekuestruar një pistoletë, e cila dyshohet se ishte përdorur në rast. I dyshuari me vendim të prokurorit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika