Tevide Imeri zgjidhet kryetare e Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë

Të premten, Tevide Imeri është zgjedhur kryetare e Federatës Sindikale së Shëndetësisë së Kosovës.

Përmes një komunikate për media, FSSHK ka njoftuar se në pozitën e nënkryetarit do të jenë Bajram Kryeziu dhe Blerim Delija, ndërsa Naim Sahiti do të jetë kryetar i Këshillit Drejtues.

Gjithsej, për zgjedhjen e udhëheqësisë së re të federatës kanë votuar për 111 delegatë, asnjë kundër dhe asnjë nuk ka abstenuar.

“Kongresi i FSSHK-së mbylli punimet pas miratimit të rezolutave nga ana e delegatëve të pranishëm: Rezoluta mbi migrimin e punëtorëve, Rezoluta për Komitetin e Gruas, Rezoluta për Komitetin Rinor”, thuhet në njoftimin për media.

Javën e ardhshme, Imeri do ta pranojë detyrën nga Blerim Syla, tashmë ish-udhëheqësi i FSSHK-së.

Mandati i kryetarit të FSSHK-së është pesëvjeçar.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika