Të Fundit

Arrestohen shtatë tifozë serbë, pas përleshjeve para ndeshjes kundër Anglisë në EURO 2024

Shtatë tifozë të ekipit kombëtar të Serbisë janë dërguar...

Shtatë persona të lënduar pas një aksidenti mes dy veturave në Mrasor të Rahovecit

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një...

Anglia shënon fitoren e parë në “Euro 2024”

Ndeshja mes Serbisë dhe Anglisë është mbyllur me rezultat...

Flamuri rus në ndeshjen Serbi-Angli, Musliu: Sanksionimi i Rusisë nga Evropa, i pakuptimtë

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu, ka reaguar...

80 shtete e mbështesin “integritetin territorial” të Ukrainës në samitin për paqe në Zvicër

Tetëdhjetë vende të botës kanë bërë thirrje që “integriteti...

Shija e Redaktorit

Egzon Ibrahimi lanson ilahinë “Në kujtim të veprës së Ibrahim Devollit”

lahisti kosovar me famë të madhe ndërkombëtare, Egzon Ibrahimi, ka lansuar sot projektin e tij më të ri të...

Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjan

Skulptori Agon Qosja, krijues i shtatores së Tony Blairit, i është përgjigjur kritikave të mediave britanike se shtatorja më...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të shëndetshëm”

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë...

Në Kosovë fillon të jepet terapia për parandalimin e infeksionit...

Në Kosovë ka filluar dhënia e terapisë për parandalimin e infeksionit para ekspozimit ndaj virusit HIV. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, drejtori i Klinikës...

Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike:...

Skulptori Agon Qosja, krijues i shtatores së Tony Blairit, i është përgjigjur kritikave të mediave britanike se shtatorja më shumë i ngjan aktori australian,...

Rrotull

Në vëmendje

Pristina
scattered clouds
16.6 ° C
17.6 °
14.7 °
77 %
0.5kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
30 °
Mër
32 °
Enj
33 °
Pre
34 °