Kosova mbetet jashtë agjendës për mbledhjen e Komitetit të Ministrave të KiE-së

Mbledhja e Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës, ku Kosova ende nuk është në rend dite,...

Sot mbahet takimi i radhës në Bruksel për çështjen e dinarit

Në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku...

Reshjet e mëdha të shiut, vërshohet kryeqyteti

Reshjet e shiut pasditen e së martës kanë shkaktuar telashe në kryeqytet. Ndonëse nuk zgjatën shumë, reshjet shkaktuan...

Pjesëtarët e FSK-së marrin pjesë në aktivitetin humanitar të dhurimit të gjakut

Forca e Sigurisë së Kosovës ka filluar aksionin humanitar për dhurimin vullnetar të gjakut, në bashkëpunim me...

Mbi 1 milion qytetarë të regjistruar – këtë javë përfundon procesi i Regjistrimit të Popullsisë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) sot mban konferencë për media për të njoftuar mbi ecurinë e...

FSK pjesë e ushtrimit ndërkombëtar “EFES – 2024”

Forca e Sigurisë e Kosovës (FSK) ka njoftuar se kontingjenti i FSK-së, nga Regjimenti i tretë i...

26 vjet nga Beteja e Llapushnikut

26 vjet më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave të Ushtrisë...

Osmani takon ish-presidentin Bush, e cilëson mik e mbështetës të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të mërkurën ka takuar ish-presidentin amerikan, George W. Bush, gjatë qëndrimit të...

Sot mbahet Akademi Përkujtimore në 27-vjetorin e rënies së heroit, Luan Haradinaj

Sot shënohen 27 vjet nga rënia e heroit, Luan Haradinaj, në njërën nga betejat e para të...