Apple Arcade i publikon edhe 20 lojëra të reja

Apple Arcade ka publikuar 20 lojëra të reja në shërbimin e saj të abonimit të lojërave në fillim të Majit 2023.

Përveç lojërave ekskluzive në shërbim, si një lojë Ninja Turtles, lojëra të reja prej zhvilluesve të What The Golf?, Words With Friends dhe prej zhvilluesve të mëparshëm të SimCity gjenden në listë. Disa lojëra si What The Car?, Disney SpellStruck dhe TMNT Splintered Fate janë pjesë e ofertës së re.

Gjithashtu, oferta përfshin edhe lojërat ekzistuese, duke i dhënë shërbimit një gamë të gjerë prej lojërash të lehta dhe edhe atyre kritikisht të pranuara prej publikut.

Apple Arcade ka publikuar 20 lojëra të reja në shërbimin e saj të abonimit të lojërave në fillim të Majit 2023.

Një lojë Ninja Turtles – një lojë multiplayer aksion roguelike, e frymëzuar nga Hades – udhëheq listën e lojërave ekskluzive në shërbim.

What The Car? është loja e re prej zhvilluesve të What The Golf?, ku ju mund të drejtoni një makinë me këmbë dhe rrota të ndryshme në skenare absurde.

Disney SpellStruck është një lojë fjalësh, me shumë skena të ndryshme, prej studion Fun + Games, e cila ofron mundësinë e lojës së vetme, lojës së ndeshjeve dhe sfidave të përditshme.

Cityscapes: Sim Builder është një simulator menaxhimi qyteti, i projektuar për pajisjet mobile, ku qëndrueshmëria luan një rol të rëndësishëm në suksesin tuaj si kryebashkiak, duke përfshirë vendimet për prodhimin e energjisë dhe zhvillimin.

Në mes të ofertës së re të lojërave janë disa lojëra popullore si Getting Over It, LIMBO, Very Little Nightmares dhe Octodad: Dadliest Catch.

Lojërat janë në dispozicion në të gjitha platformat që mbështesin Apple Arcade, duke përfshirë iPhone, iPad, kompjuterët Mac dhe Apple TV.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika