Arrestohen tre të dyshuar për përleshjen me armë zjarri në Gjakovë

Janë arrestuar edhe tre të dyshuar për përleshjen që kishte ndodhur me armë zjarri në Gjakovë mbrëmjen e 14 prillit

Foto ilustruese

Tre persona janë arrestuar në Gjakovë si të dyshuar për tentim vrasje.

Rasti në fjalë ka ndodhur më 14 prill, kur Policia kishte njoftuar për një përleshje me armë mes dy grupeve.

Nga tre të dyshuarit janë konfiskuar armët që dyshohet se janë përdorur në rastin në fjalë.

Me vendim të prokurorit, tre personat e dyshuar janë dërguar në mbajtje.

“Gjakovë/14.04.2024-20:19. Lidhur me rastin, me 18.04.2024 janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë  dhe janë konfiskuar dy armë zjarri që dyshohet të jenë përdorur në rast. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë, më 19 prill.

Po ashtu, më 16 prill, është vetëdorëzuar njëri nga të dyshuarit e këtij rasti.

Gjuajtje me armë mes dy grupeve në Gjakovë, policia në kërkim të të dyshuarve

Përveç dëmeve të shkaktuara nga arma e zjarrit, nuk ishte raportuar për të lënduar.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika