Barcelona vendos një rekord të Kupës së Botës në Katar

Ekipi katalunas Barcelona do të thyjeë rekord në historinë e Kupës së Botës. Me 17 lojtarë në Katar, Blaugrana bëhet klubi me më shumë lojtarë në një Kupë Bote në historinë e turneut

FC Barcelona

Me Alejandro Balde që do të zëvendësojë të dëmtuarin Jose Gaya, Barcelona do të thyejë një rekord në historinë e Kupës së Botës bën të ditur Marca.

Me 17 lojtarë në Katar, Blaugrana bëhet klubi me më shumë lojtarë në një Kupë Bote në historinë e turneut.

Lojtarët e Barcelonës shkojnë në Kupën e Botës

Ter Stegen (Gjermani) Araujo (Uruguaj), Christensen (Danimarkë), Kounde (Francë), Alba (Spanjë), Eric Garcia (Spanjë) Balde (Spanjë), Busquets (Spanjë), Pedri (Spanjë), Gavi (Spanjë), De Jong (Holandë) Ferran (Spanjë), Ansu Fati (Spanjë), Memphis Depay (Holandë), Lewandoëski (Poloni) Dembele (Francë) dhe Raphinha (Brazil) formojnë një legjion Blaugrana të shpërndarë në tetë skuadra, shumë prej tyre pretendojnë për të fituar Kupa e Botës.

Një portier, gjashtë mbrojtës, katër mesfushorë dhe gjashtë lojtarë sulmues përbëjnë armadën e Barcelonës në Katar.

Bayern Munich dhe Manchester City, me përkatësisht 16 lojtarë, pasojnë Barcelonën në këtë renditje. Vendi me më shumë lojtarë të Barcelonës është Spanja, me tetë.

Me pothuajse të gjithë skuadrën që udhëton drejt Katarit, rifillimi i stërvitjeve për Xavi duket një detyrë e vështirë.

Analizat

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika