Danimarka dhe Tunizia i ndajnë pikët në Katar

Ndeshja Danimarke-Tunizi

Kombëtarja e Danimarkës dhe ajo e Tunizisë, kanë barazuar në ndeshjen e tyre në kuadër të Kampionatit Botëror që po mbahet në shtetin e Katarit.

Danimarka ishte më insistuese për të shënuar, duke krijuar disa raste të mira për gol, por që për më shumë se 90 minuta lojë nuk ia doli ta bëjë një gjë të tillë.

Në minutën e 94-të, të lojës shtesë në zonën e golit të Tunizisë ishte një rast i kontestueshëm për mundësi penaltie në favor të Danimarkës, por me ndihmën e VAR-it, arbitri kryesor vendosi që të mos akordohej

Danezët luajtën me formacionin 3-5-2 kurse kombëtarja e Tunizisë, me formacionin 3-4-3.

Posedimin e topit në një përqindje të vogël e ka zotëruar Danimarka 60 me 40.

Tunizia ndërkohë kishe realizuar gjashtë gjuajtje në drejtim të portës së danezëve, të cilët e kishin një goditje më shumë se ta (7).

Danimarka dhe Tunizia janë në një grup me Francën dhe Australinë, të cilat do të luajnë më vonë në orën 17:00 të së martës.

Image

Analizat

Pesë yje të rinj në Kupën e Botës 2022

Kemi dy ditë pushim sa i përket aksionit në fushë në Kupën e Botës 2022, por kjo na bënë të mendojmë më shumë rreth...

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika