Digjen 50 ari të mbjella me grurë në Rahovec

Është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe rreth 50 ari e mbjell me grurë si dhe një vresht në Rahovec

Ilustrim

Është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe rreth 50 ari e mbjellë me grurë, si dhe një vresht në Rahovec.

Policia njofton se njësitet relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, si dhe zjarrfikësit, të cilët kanë lokalizuar zjarrin.

Tutje njoftohet se rasti është nën hetime.

“ZJARRVËNIE/Rr. Gjakova, Rahovec 22.07.2023 – 16:10. Është raportuar se është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe rreth 50 ari e mbjellë me grurë si dhe një vresht. Njësitet relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, si dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika