Gazmend Gashi pret fitoren e Shefat Isufit sonte kundër Armenak Hovhannisyan

Trajneri i boksit Gazmend Gashi ka thënë se pret fitore sonte në meçin e boksierit shqiptar, Shefat Isufi kundër armenit, Armenak Hovhannisyan

Eventi i madh i boksit ‘Profi Box Gala’ është drejt përfundimit, teksa po afrohet meçi i shumëpritur mes Shefat Isufit dhe Armenak Hovhannisyan.

Trajneri i boksit Gazmend Gashi shpreson në një fitore të boksierit shqiptar.

”Përvoja e Shefatit tregon shumë. Besoj që do të triumfojë duke e njohur punën e tij. Por, ta shohim gjatë raundeve sa po e dëshmon veten. Nga fillimi shihet se sa është i përgatitur. Ishalla e ka ditën e vet që të triumfojë dhe të na bëjë krenar të gjithë shqiptarëve,” tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini.

Meçi mes Isufit dhe Hovhannisyan do të transmetohet direkt në RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika