Haziri: Dorëheqja e Kurtit është mënyra më e duhur për t’u hapur rrugë zgjedhjeve të reja

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se kjo parti beson që dorëheqja e Albin Kurtit është forma e duhur për t'u hapur rrugë zgjedhjeve parlamentare të këtij viti

Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kjo parti beson se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, është forma e duhur për t’u hapur rrugë zgjedhjeve parlamentare të këtij viti.

“Kurtha politike që me shpërberjen e Kuvendit të ndërtojë konsensusin për zgjedhje është vetëm arsyetim që Kosovën ta mbajë të ndarë politikisht, në pozicione bardhë e zi”, ka thënë Haziri.

Sipas nënkryetarit të LDK-së, Kurti nuk ka ndërtuar asnjë konsensus për asgjë gjatë këtyre viteve të qeverisjes.

“Ky kryeministër për asgjë këto tre vite nuk ka ndërtuar konsensus. Përkundrazi, s’ka dialog politik me opozitën, as dialog social me sindikata, e as me shoqërinë civile!”, ka thënë Haziri.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika