Dizajneri Valdrin Sahiti shpalos detaje nga jeta dhe karriera e tij: Tri libra autobiografik janë rrugës

Dizajneri i njohur kosovar, Valdrin Sahiti, ka shpalosur detaje nga jeta e tij profesionale, se si ka...

“Kopshti i kohës”, veshjet më spektakolare të Met Gala 2024

Në Met Gala të vitit 2024, yjet e Hollywood-it dhe ikonat e modës u bashkuan në një...

Arabia Saudite merr pjesë për herë të parë në “Miss Universe”

Arabia Saudite do të marrë pjesë për herë të parë në konkursin Miss Universe, duke e bërë...

Modelet e xhinseve të xhepit të pasmë po rikthehen

Në një manifestim të modës që mbeti i pashmangshëm për sytë e dashamirëve të modës, Balenciaga ka...

Bitcoin arrin një rekord të ri, shkon mbi 71 mijë dollarë

Kriptovaluta më e madhe tregon se nuk do të ngadalësohet. Kriptovaluta është rritur nga një vërshim i parave...

Cila nga shenjat e horoskopit do të jetë më e lumtur në mars?

Astrologu nga Shqipëria, Hysgen Dauti, ka dhënë parashikime të veçanta për shenjat e horoskopit për muajin mars. Sipas...

Kreatorja që i bashkon veshjet me teknologji

Duke folur për trendet e reja në botën e modës dhe të teknologjisë, në emisionin 'Moment', Hana...

Java e Modës në Londër në foto: Naomi Campbell shfaqet surprizë

Supermodelja origjinale Naomi Campbell mbylli një vorbull disa ditësh në Javën e Modës në Londër, e cila...

Emily Ratajkowski tregon stilin e veçantë me xhaketë lëkure dhe fund të bardhë

Emily Ratajkowski doli me stil për darkë me një mike të hënën në New York, pas modelimit...

Si “kukull porcelani”, trendi i grimit për “skuqjen e faqeve”

Shkëlqim shtesë në lëkurë, buzë dhe sy, është ky trendi për 2024-ën në grim. Që nga përdorimi i...

Cilat janë tendencat e thonjve për ditën e Shën Valentinit?

Sa herë vjen Shën Valentini, ka nga ata që thonë: Dreqin, pse duhet të ketë festë? Dashuria...

Si t’i vishni rrobat e preferuara të verës edhe në stinën e dimrit?

Visheni fustanin tuaj të verës edhe në këtë dimër duke e kombinuar me xhupa të ngrohtë, streçe...