Mbretërit kalojnë në finale të Ligës së Kampionëve

Real Madridi triumfon kundër Bayernit dhe kalon në finale të Ligës së Kampionëve

Mbretërit tashmë kanë kaluar në finale të Ligës së Kampionëve pas një fitore të zjarrtë ndaj Bayernit.

Skuadra spanjolle, Real Madrid triumfoi me rezultatin 2-1, falë një goli vendimtar të shënuar nga Joselu në minutën e 91-të.

Golit iu dha një rishikim i shkurtër nga VAR-i, pasi fillimisht u refuzua për shkak të një ofsajdi.

Megjithatë, vendimi përfundimtar favorizoi Real Madridin, duke i dhënë atyre biletën për në finale.

Real Madridi kualifikohet në finale me rezultatin përgjithshëm 4:3 dhe përballet me Borussia Dortmundin në “Wembley” më 1 qershor.

Reali synon titullin e 15-të evropian ndërsa Dortmundi pret të fitojë trofeun e dytë në historinë e tyre në këtë arenë prestigjioze.

Reali në epërsi ndaj Bayrenit

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika