Norik Uka: Sukses timin e konsideroj punën, që nuk dorëzohem dhe u bëj ballë sfidave

Në një intervistë për emisionin "30 net vere" në RTV Dukagjini, fotografi Norik Uka ka treguar më shumë rreth punës dhe formave se si e ka ruajtur suksesin ndër vite

Fotofrafi, Norik Uka në një intervistë për emisionin "30 net vere" në RTV Dukagjini

Fotografi Norik Uka në një intervistë për emisionin “30 net vere” për RTV Dukagjini ka thënë se në krahasim me sezonin e kaluar, ky sezon është duke vijuar më mirë, sepse është më i organizuar.

Fluksi më i madh i klientëve sipas fotografit Norik Uka është pas 10 gushtit.

Se si ka arritur të mbajë epitetin e një prej fotografëve më të mirë, Norik Uka ka treguar se kjo është e mundur me përkushtimin ndaj punës, respektimin e klientëve dhe trajtimin e tyre në mënyrë të njëjtë.

“Sukses deri më sot e konsideroj punën, që nuk dorëzohem dhe u bëj ballë sfidave dhe kjo të ndihmon të jem këtu ku jam”, ka thënë Norik Uka.

“Gjatë dy viteve të fundit janë rreth gjashtë-shtatë familje po rikthehen. 95 për qind të klientelës i kam që rikthehen pas një kohe nga një anëtar tjerë familjar”.

Uka ka rrëfyer se teknologjia e re e ka ndihmuar në punë, e cila është më e shtrenjtë por është m֝ë kualitative.

Çelësi për të qëndruar i suksesshëm për një kohë të gjatë sipas fotografit Norik Uka është që të duash punën, sepse sipas tij, kur e punoni punën që e doni, atëherë gjeni kënaqësi dhe nuk lodheni.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Osmani: Në Kosovë nënkryetare të Kuvendit e kemi një të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas emërimit të nënkryetarit të Kuvendit të Serbisë, Bozhidar Deliq, për të cilin ka thënë se ka...

Të fundit nga rubrika