Organizatori Hazrolli premton spektakël në ‘Profi Box Gala’: Do të jetë një mbrëmje e paharrueshme

Organizatori i 'Profi Box Gala', Burim Hazrolli, ka thënë se të shtunën në Munich të Gjermanisë do të jetë një mbrëmje e paharrueshme e boksit

Në një lidhje direkte në emisionin ‘Rreth e Rrotull’ në RTV Dukagjini, Hazrolli ka dhënë detaje rreth organizimit për mbrëmjen e të shtunës, ku do të zhvillohen tetë meçe në ‘Munchen BMW Park’.

Ai ka thënë se kundërshtarët e boksierëve shqiptarë, Shefat Isufi dhe Sami Ahmeti, nuk janë aspak të lehtë.

”Do të jetë një mbrëmje e paharrueshme sepse edhe kundërshtarët nuk janë të lehtë. E kemi bërë me qëllim që ta bëjmë një mbrëmje të paharrueshme, jo mbrëmje që të themi vetëm po boksohet,” tha Hazrolli.

Tutje, organizatori Burim Hazrolli potencoi se boksierët janë në formë shumë të mirë.

”Ne presim nga boksierët tanë që të dalin të gjithë fitues. Janë në formë shumë të mirë, kanë stërvitur shumë mirë, kanë kaluar pa lëndime, çdo gjë ka shkuar në rregull,” tha Hazrolli.

Të shtunën e 9 shtatorit, ‘Profi Box Gala’ do të transmetohet ekskluzivisht në RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika