Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt(FOTO)

Fotografi Marjan Komani ka paraqitur më se miri nëpërmjet syrit të kamerës dëmet që janë bërë në Komunë ne Skenderajt

Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani; ilustrim)

Komuna e Skenderajt, është njëra ndër komunat që ka pësuar më së shumti nga vërshimet e fundit, që ndodhën për shkak të reshje të pandërprera gjatë ditës së enjte të 19 janarit.

Gjatë ditës së djeshme dhe të sotme nuk kishte aq shumë reshje shiu, por pasojat e ditës së enjte mbetën në qytetin e Skenderajt.

Dëmet që janë shkaktuar në infrastrukturën e Skenderajt, sipas kryetarit të kësaj komune, Fadil Nura, po besohen të jenë disa milionëshe.

Ndërkaq fotografi, Marjan Komani ka paraqitur më se miri nëpërmjet syrit të kamerës, dëmet që janë bërë në këtë pjesë të Kosovës nga vërshimet.

Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)’
Pasojat e vërshimeve në Komunën e Skenderajt (foto: Marjan Komani)

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika