Vërshimet e fundit, zëvendësministri Demelezi: Qeveria është e përkushtuar që të ofroj mbështetje për secilin qytetar nga secila komunë

Gjatë ditës së premte zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezi, gjatë vizitoi qytetarët e komunës së Skënderajt dhe asaj të Klinës, komuna këto të cilat kanë pësuar dëme të konsiderueshme nga vërshimet e fundit

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezi gjatë vizitës në terren

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezi, gjatë ditës së premte ka vizituar komunën e Skenderajt dhe atë të Klinës.

Komuna këto të cilat kanë pësuar dëme të konsiderueshme nga vërshimet e fundit.

Demelezi tha se Qeveria është përkushtuar që të ofroj mbështetje për secilin qytetar nga secila komunë.

“Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezi, gjatë ditës së sotme vizitoi qytetarët e komunës së Skenderajt dhe asaj të Klinës, komuna këto të cilat kanë pësuar dëme të konsiderueshme nga vërshimet e fundit. Pasi pa nga afër gjendjen e rënduar, Zëvendësministri Demelezi tha se Qeveria është e përkushtuar që të ofroj mbështetje për secilin qytetar nga secila komunë’, thuhet në njoftimin e ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika