Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjan

Skulptori Agon Qosja, krijues i shtatores së Tony Blairit, i është përgjigjur kritikave të mediave britanike se...

Pesë kombinimet me këmishën blu

Pavarësisht stinës ku jemi, një këmishë është një zgjedhje e përjetshme që asnjëherë nuk del jashtë parashikimeve. Mund...

Festivali i fimit në Kanë – Si u shfaqën yjet në tapetin e kuq

Festivali i Filmit në Kanë filloi të martën, me një mori yjesh duke ecur në tapetin e...

Dizajneri Valdrin Sahiti shpalos detaje nga jeta dhe karriera e tij: Tri libra autobiografik janë rrugës

Dizajneri i njohur kosovar, Valdrin Sahiti, ka shpalosur detaje nga jeta e tij profesionale, se si ka...

“Kopshti i kohës”, veshjet më spektakolare të Met Gala 2024

Në Met Gala të vitit 2024, yjet e Hollywood-it dhe ikonat e modës u bashkuan në një...

Për të gjithë ata që e duan modën, Prishtina Mall Fashion Week po vjen me stil pa limit dhe aktivitete të shumta

Prishtina Mall Fashion Week është padyshim ngjarja më e shkëlqyer e modës që do të mbahet në...

Vdes disenjatori italian, Roberto Cavalli

Roberto Cavalli, stilisti italian i modës që manifestoi magjepsjen dhe eksesin, duke dërguar modele në pistë dhe...

Oriola Marashi provokuese në të brendshme në fotografitë e fundit në Instagram

E njohur për fotografitë e saj artistike dhe elegante, Oriola Marashi këtë herë ka zgjedhur një ansambël...

Rifreskimi i enterierit këtë pranverë: Fokusohuni tek detajet

Së bashku me gardërobën, ndërrimi i sezoneve për disa sjell edhe ndryshime në ambientet e shtëpisë. Kërkojmë përshtatje...

Arabia Saudite merr pjesë për herë të parë në “Miss Universe”

Arabia Saudite do të marrë pjesë për herë të parë në konkursin Miss Universe, duke e bërë...

Brenda shtëpisë së Emma Stone, vlera e së cilës është 4 milonë dollarë

Aktorja Emma Stone është duke e shitur banesën e saj të saporenovuar në Los Angeles, 4 milionë...

Kush është 98-vjeçari i cili thotë se agjëroi 91 muaj të Ramazanit?

Rexhep Hajredini, muezini 98-vjeçar nga fshati Kuk i Opojës, edhe pse në moshë të shtyer ende vazhdon...