Ministri i Jashtëm grek viziton sot Kosovën

Gjatë kësaj të diele, ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të qëndrojë në Kosovë për vizitë zyrtare

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, këtë të diel do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë.

Kryediplomati grek do të ketë takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e më pas do të pritet edhe nga kryeministri Albin Kurti.

Ministri i Jashtëm grek do të ketë takim dhe me homologen e tij kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz.

“Diskutimet gjatë vizitës pritet të fokusohen në zhvillimet në dialogun Beograd-Prishtinë dhe perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Jashtme greke.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika